ART / Lithographs / Litograph in colors 12837152
*
nr 1283 7152
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Salvador Dalà (1904-1989), Spain. Flordali II, 1980, Tryckt signatur. Subject: 90x63,
LITOGRAPH IN COLORS, Flordali II, 1980, Tryckt signatur. Ej signerad. Motivet: 90x63 cm
Droit De Suite
Estimate:
4000
Sold:
SEK 3200
Auction date:
Monday October 21 2019
at 18:50:08
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/10 22:20:30
1
3.000 kr
19/10 20:52:04
2
Vinnande bud
21/10 18:34:41
2
justering av budtak
- Thema-auction
Oct 21
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
*
Salvador DalÃ
Read more about Grafik
nr 1283 7152
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Salvador Dalà (1904-1989), Spain. Flordali II, 1980, Tryckt signatur. Subject: 90x63,
LITOGRAPH IN COLORS, Flordali II, 1980, Tryckt signatur. Ej signerad. Motivet: 90x63 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 4000 |
Sold: | SEK 3200 |
Auction date: |
Monday October 21 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/10 22:20:30 | 1 | 3.000 kr |
19/10 20:52:04 | 2 | Vinnande bud |
21/10 18:34:41 | 2 | justering av budtak |
- Thema-auction
Oct 21
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45